Forum nowoczesnamalopolska.pl
Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - Wersja do druku

+- Forum nowoczesnamalopolska.pl (http://nowoczesnamalopolska.pl)
+-- Dział: Świat wokół nas (/Forum-%C5%9Awiat-wok%C3%B3%C5%82-nas)
+--- Dział: Dla domatora i ogrodnika (/Forum-Dla-domatora-i-ogrodnika)
+--- Wątek: Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? (/Thread-Jak-zlokalizowa%C4%87-przecieki-wodne-w-niedost%C4%99pnych-miejscach-budynku)



Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - kosiarzUmysłów - 01-02-2017 11:51 AM

Cześć wam! Mam poważny problem z przeciekami wodnymi w starym budynku. Długo by się rozpisywać jakie mam podejrzenia i w czym tkwi problem, ale potrzebuję jakiegoś sprawdzonego sposobu, albo podpowiedzi jaką firmę mam wynająć do zlokalizowania tych przecieków w miejscach które sa niedostępne w budynku. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo sytuacja jest skomplikowana a ja ptorzebuje odpowiedzi.


Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - MichaelFreitag - 01-02-2017 01:59 PM

No rzeczywiście nie brzmi to za ciekawie, ale nie bede Cię meczyl i dopytywał o co dokładnie chodzi tylko od razu powiem co trzeba zrobić. Przecieki wodne w budynku najlepiej sprawdzić kamera termowizyjną. Woda szybko wytraca temperaturę i wyraźnie odcina się od otoczenia obserwowanego pod kątem temperatury. Niedrogo i bardzo dobrym sprzętem robi to ta firma: http://hagler.pl/uslugi-dodatkowe/. Wydaje mi sie ze najodpowiedniej bedzie do nich zadzwonic i opisac dokladnie o co chodzi. Niech przyjadą i ocenią, jak będzie możliwosć to zrobią pomiary i sie okaze czy masz racje.


Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - słodkaGruszka - 01-02-2017 02:32 PM

Hej! Słyszałam jeszcze o metodach nasłuchowych ale w porównaniu do tego co opisał kolega to chyba bedzie za skomplikowane a do tego nawet nie znam zadnej firmy która by sie tym zajela. Ale chęci miałam szczere Big Grin.


Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - kosiarzUmysłów - 01-02-2017 03:41 PM

Dziękuję za link i szczere chęci kolezanki Wink. Zrobię jak mi radzisz i zobaczymy co wyjdzie, mam nadzieję że jednak nie sprawdzi się to czego obawiam sie najbardziej.


Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - rosyjskicar - 01-02-2017 04:00 PM

Zgadzam się z panem wyżej że termowizja najlepiej wykrywa przecieki i nacieki wodne. Nie ma się co przejmować i martwić na zapas. Teraz zadbaj żeby dobra ekipa zobiła ci sprawdzenie a jak się okaże że coś tam nie gra to wtedy się bedziesz tym zajmował i tyle. uwierz mi ze gorsze rzeczy się w domach zdarzają, gorsze i droższe Smile. Trzymam kciuki ze ominą cię wydatki i pozdrawiam.


Jak zlokalizować przecieki wodne w niedostępnych miejscach budynku? - kosiarzUmysłów - 01-02-2017 06:30 PM

Dzięki bardzo. Dobrze mówisz, już nie mam wpływu na to co się zepsuło. Teraz można tylko działać żeby to naprawić. Z firmą jestem już umówiony, więc temat idzie do zamknięcia. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wasz czas i zainteresowanie moim problemem.